You are currently viewing 3 książki o męskiej modzie, które zainteresują współczesnego mężczyznę

3 książki o męskiej modzie, które zainteresują współczesnego mężczyznę

Na bibliotecznej półce opatrzonej logo „Męskiego Czytania” koniecznie powinny znaleźć się książki o męskiej modzie!

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Koszuli. Choć w koszule chętnie ubierają się również Panie, to jest to niewątpliwie jeden z najbardziej charakterystycznych elementów męskiej garderoby. W końcu śnieżnobiała koszula założona pod marynarkę to kwintesencja męskiej elegancji! Koszule towarzyszą nam od stuleci – od noszonych w starożytnym Egipcie tunik, przez wojskowe mundury, dłuższe, krótsze, z kołnierzykiem i bez, gładkie i wzorzyste… Jednak na koszulach temat męskiego stroju się dopiero zaczyna! Jak nie pogubić się w świecie męskiej mody, ubierać się z klasą, jednocześnie zachowując własny styl? Te i podobne pytania nurtują niejednego mężczyznę. Gdzie szukać odpowiedzi? Naturalnie w książkach!

3 książki o męskiej modzie, które zainteresują współczesnego mężczyznę

Michał Kędziora, „Rzeczowo o modzie męskiej”

Okładka książki "Rzeczowo o modzie męskiej"Ubiór ma wymiar nie tylko praktyczny. Może sprawić, że nosząca go osoba będzie czuć się komfortowo i pewnie. Michał Kędziora od ponad 10 lat prowadzi poczytnego, opiniotwórczego bloga „Mr Vintage”. Jego książka „Rzeczowo o modzie męskiej” to jednocześnie poradnik oraz zbiór ciekawostek. Autor dzieli się z czytelnikami praktycznymi wskazówkami, np. jak dobrać koszulę i krawat? Po tej lekturze Panowie z pewnością będą ubierać się bardziej świadomie, eksperymentując zarówno z eleganckimi, jak również luźniejszymi strojami. Warto zaznaczyć, że wznowienie książki zostało uzupełnione o rozdział zawierający odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez czytelników pierwszego wydania.

Cally Blackman, „100 lat mody męskiej”

Okładka książki "100 lat mody męskiej"Ta książka to wyjątkowy album opatrzony komentarzem badaczki historii mody, Cally Blackman. W opracowaniach dotyczących tego tematu moda męska bywa niestety często traktowana po macoszemu lub wręcz pomijana na rzecz mody kobiecej. Autorce zależało na podkreśleniu znaczenia mody męskiej i różnorodności strojów noszonych przez Panów na przestrzeni ostatnich 100 lat. Ta pozycja zainteresuje nie tylko mężczyzn zaciekawionych modą, ale również historią i kulturą. Oglądając zamieszczone w albumie fotografie dostrzec można, jak na wygląd i stosunek do strojów wpływały np. rewolucja kulturalna lat 60. czy punkowa scena muzyczna.

Josh Sims, „Ikony męskiego stylu”

Okładka książki "Ikony męskiego stylu"Smoking godny agenta jej królewskiej mości, vintage’owa zapalniczka benzynowa, okulary-pilotki czy tak dziś powszechny T-shirt to tylko niektóre charakterystyczne elementy męskiego stylu. Każdy z nich ma swoją historię. Czym różni się bomberka od kurtki motocyklowej? Kiedy powstała pierwsza para trampek? Ta bogato ilustrowana książka to jednocześnie duża dawka inspiracji, a zarazem fascynująca podróż przez historię mody męskiej w towarzystwie ikon takich jak Sean Connery czy Tom Cruise.

Chcesz zorganizować w swojej bibliotece szkolenie w ramach projektu „Męskie czytanie”? Wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!