You are currently viewing Jak książka dla mężczyzny na świąteczny prezent?

Jak książka dla mężczyzny na świąteczny prezent?

Książka może być doskonałym prezentem świątecznym dla mężczyzny, nawet jeśli zazwyczaj nie sięga on chętnie po literaturę. Aby zachęcić mężczyznę do czytania, warto na prezent wybrać książkę, której tematyka będzie dla niego znana i zachęcająca. Książka jako prezent może być idealnym sposobem na zachęcenie mężczyzny do dalszego rozwijania swoich zainteresowań i poszerzenia wiedzy na różne tematy. Możesz pomyśleć o książkach, które opowiadają o jego ulubionym hobby lub zawodzie, albo o książce, która dotyczy innych tematów, które szczególnie go interesują.

Weź udział w bezpłatnym webinarium!webinarium Męskie Czytanie pod choinkę

 

 

 

 

Czy książka może być dobrym prezentem świątecznym dla każdego mężczyzny? Chcielibyśmy, aby tak właśnie było! A więc zamiast perfum, skarpet, krawatów, rękawiczek, majtek czy koszul kupcie facetom książkę. Żeby Wam ułatwić to zadanie, podczas ostatniego w tym roku webinarium w ramach projektu „Męskie Czytanie – biblioteka dla mężczyzn” porozmawiamy o tym, jak wykreować i zaspokoić gusta czytelnicze panów w każdym wieku.

Posłuchaj i dowiedz się:

  • które książki powinny się znaleźć obowiązkowo pod męską choinką?
  • bez jakich książek nie obędzie się w grudniu półka Męskiego Czytania w Twojej bibliotece?
  • które nowości wydawnicze warto polecać czytelnikom – chłopakom małym i dużym?
  • czy można czytać grając lub grać czytając – czyli o tym, jak grywalizacja może pomóc w animacji czytelniczej męskiej części odbiorców?

[ZAREJESTRUJ SIĘ!]

Jak dobrać książkowy prezent dla mężczyzny?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie książki pod choinką ucieszą mężczyznę najbardziej. Gusta czytelnicze mężczyzn są różne i zależą od indywidualnych preferencji. Jedni mężczyźni mogą lubić kryminały, inni fantastykę, a jeszcze inni książki o militariach i wojskowości. Jeśli chcesz zapewnić mężczyźnie maksymalną satysfakcję z czytania, zwróć uwagę na jego upodobania i wybierz dla niego książkę, która będzie się do nich odwoływać.

Preferencje czytelnicze mężczyzn w różnym wieku mogą być różne i zależeć od wielu czynników. Wpływ na nie mogą mieć ich indywidualne preferencje, zainteresowania, doświadczenia życiowe i zawodowe, a także wiek. Starsi panowie mogą wybierać inne gatunki literackie niż młodsi, a także inaczej odbierać poszczególne tytuły i tematy. Ważne jest, aby za każdym razem dostosować książkę do indywidualnych preferencji i upodobań osoby, która ma zostać obdarowana.

Starszych czytelników mogą ucieszyć klasyki literatury, natomiast młodszych – nowości wydawnicze i popularne tytuły. Nastolatkom warto zaproponować książki opowiadające o bohaterach, z którymi mogą się utożsamiać (najlepiej w wieku zbliżonym do wieku czytelnika). Chłopcom nieczytającym warto na prezent kupić książki, które są przystępne i łatwe w odbiorze. Aby stopniowo oswajać ich ze słowem pisanym i z czytaniem można zaproponować im komiksy z różnych gatunków, takich jak fantasy, science fiction, czy komedia.

Prezent idealny to prezent spersonalizowany

Jeśli zastanawiasz się, jaką książkę kupić na prezent mężczyźnie pod choinkę, zwróć uwagę na rankingi i recenzje książek, aby znaleźć tytuły, które cieszą się dobrą opinią wśród czytelników. Pamiętaj! Ważne jest, aby prezent był pięknie zapakowany a książka zawierała spersonalizowaną dedykację. To sprawi, że obdarowany mężczyzna poczuje się wyjątkowo i z jeszcze większą chęcią sięgnie po książkowy prezent.

Chcesz zorganizować w swojej bibliotece szkolenie „Męskie Czytanie – jakie książki polecać, gdy mężczyzna wkracza do biblioteki”? A może interesują Cię inne tematy szkoleń dotyczących czytelnictwa wśród mężczyzn i chłopców? Skontaktuj się z nami! Wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!