You are currently viewing Poznaj 5 książek, które zainteresują niejednego mężczyznę!

Poznaj 5 książek, które zainteresują niejednego mężczyznę!

Nie wiesz, jakie książki polecać odwiedzającym bibliotekę mężczyznom? Na początek mamy dla Ciebie dobrą radę! Panowie z pewnością chętniej sięgną po książkę, której autorem będzie pisarz – inny mężczyzna. Zaskakujące? Być może, ale potwierdzone danymi. Portal Good Reads przeanalizował zachowania czytelnicze ponad 40 tys. osób. Okazało się, że z 50 przeczytanych w ciągu roku przez panów książek średnio 45 napisali mężczyźni, a tylko 5 kobiety. Na poniższej liście znajdziesz propozycje książek pięciu autorów, które powinny trafić w czytelnicze gusta niejednego mężczyzny!

Poniższe 5 książek zainteresuje niejednego mężczyznę!

Neil Gaiman, „Mitologia nordycka”

Okładka książki "Mitologia nordycka"Neil Gaiman to poczytny autor powieści (a także opowiadań i komiksów) fantasy, science-fiction i horrorów. Nie-czytelnikom może być znany z filmowej adaptacji powieści „Gwiezdny pył” z 2007 r., w której zagrał m.in. Robert De Niro.

„Mitologia nordycka” to opowiedziane na nowo historie o bohaterach Północy. Panowie z pewnością zainteresują się barwnie opisanymi perypetiami postaci takich jak Thor, Loki, Odyn i Freia, które znają z gier komputerowych (np. „God of War”), a także filmów i seriali (choćby sygnowowanych logo Marvela).

Dmitry Glukhovsky, „Metro 2033”

Okładka książki "Metro 2033"W ramach międzynarodowego projektu literackiego „Uniwersum Metro 2033” książki osadzone w fikcyjnym, zniszczonym przez wojnę atomową świecie piszą autorzy z różnych krajów (lista powieści liczy już ponad 100!). Osadzona w tych samych realiach gra komputerowa ma status kultowej, powstała także gra planszowa i komiksy, a w przygotowaniu jest film kinowy.

Wszystko to zaczęło się jednak od wydanej po raz pierwszy w Rosji w 2005 r. książki „Metro 2033”, która okazała się światowym fenomenem. Historię młodego Artema warto zaproponować jako lekturę szczególnie tym panom, którzy gustują w fantastyce naukowej. Jeśli książka im się spodoba – lektur w świecie stworzonym przez Glukhovsky’ego z pewnością wystarczy na długi czas!

Stephen King, „Outsider”

Okładka książki "Outsider"Stephen King znany już z kilku rzeczy. Przede wszystkim jako niekwestionowany król współczesnego, książkowego horroru. Jest również pisarzem wyjątkowo płodnym, a także szczególnie lubianym przez Hollywood. Bardzo wiele jego powieści i opowiadań doczekało się ekranizacji na małym i dużym ekranie. Nie inaczej było w przypadku wydanego w 2018 r. „Outsidera”. O powieści zrobiło się głośno po premierze serialu HBO o tym samym tytule.

Ten mroczny thriller kryminalny z elementami zjawisk niewyjaśnionych powinien zaciekawić nie tylko fanów serialu. 640 stron wystarczy na co najmniej kilka godzin wciągającej lektury!

Jon Krakauer, „Wszystko za Everest”

Okładka książki "Wszystko za Everest"Literatura faktu, którą czyta się jak najlepszą powieść. „Wszystko za Everest” to relacja z tragicznych wydarzeń z 1996 r., kiedy próbę zdobycia najwyższej góry świata życiem przypłaciło 12 himalaistów. Z dwóch, którzy przeżyli, jeden to właśnie Jon Krakauer.  To opowieść nie tylko o miłości do gór i najwyższej cenie, jaką niektórym przychodzi za nią zapłacić. Autor dotyka także bardziej uniwersalnych tematów  takich jak odwaga, poświęcenie, pokonywanie własnych słabości. Jest to również historia zmagań człowieka z żywiołami, która w realistyczny i dramatyczny sposób przedstawia zagrożenia takie jak zamiecie, załamanie pogody i lawiny śnieżne. Wyśmienity reportaż, a zarazem szokująca i na długo zostająca w pamięci opowieść przygodowa.

Stephen Hawking, „Ilustrowana krótka historia czasu”

Okładka książki "Ilustrowana krótka historia czasu"Stephen Hawking to niekwestionowany autorytet, jeśli chodzi o literaturę popularnonaukową z zakresu astrofizyki. O trudnych zagadnieniach pisał w sposób zrozumiały dla każdego czytelnika. „Krótka historia czasu” to prawdziwy klasyk (aż 237 tygodni na liście bestsellerów British Sunday Times!), który przybliża tematy takie jak Wielki Wybuch, teoria względności czy czarne dziury. Najnowsze, ilustrowane wydanie sprawia, że tajemnice (wszech)świata wyjaśnione są jeszcze bardziej przystępnie. Książka powinna zainteresować fanów kosmosu, nauki i… wszystkich ciekawych otaczającego ich świata.

Chcesz zorganizować w swojej bibliotece szkolenie „Męskie Czytanie – jakie książki polecać, gdy mężczyzna wkracza do biblioteki„? Wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!