You are currently viewing 4 książki dla ojców i nie tylko!

4 książki dla ojców i nie tylko!

Z okazji Dnia Ojca wszystkim TATOM życzymy, aby jak najwięcej czasu spędzali ze swoimi pociechami oraz…z KSIĄŻKAMI! Książki dla ojców mogą być nie tylko źródłem wiedzy o rodzicielstwie, ale także doskonałą okazją do czytania z dziećmi. Cztery książki, które opisujemy poniżej, są dowodem na to, że o poważnych sprawach można pisać z humorem.

Poznaj 4 książki dla ojców i nie tylko!

Okładka książki "Tata nie ma siły"Błażej Staryszak, Krzysztof Wiśniewski, „Tata nie ma siły”

Nietypowy poradnik „Tata nie ma siły” swój początek ma w mediach społecznościowych. Zarówno na Facebooku jak i na Instagramie działają profile o tej właśnie nazwie, zaś amatorzy podcastów mogą słuchać kolejnych odcinków „Tata nie ma siły” w serwisie Audioteka. Twórcy profili oraz autorzy książki – socjolog i absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej – są dobrze znani na scenie komediowej. To współtwórcy Teatru Improwizowanego Klancyk. Prywatnie są ojcami. W książce operują humorem, aby opowiadać o trudach związanych z łączeniem rodzicielstwa i codziennych obowiązków. Przy okazji rozprawiają się ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi ojcostwa i rodzicielstwa.

Okładka książki "Fakty o tatusiach"Oskar Kroon, Jenny Lucander, „Fakty o tatusiach”

„Fakty o tatusiach” to wspólne dzieło skandynawskiego duetu. Wydawca określa książkę mianem „badań terenowych nad tatusiami napisanych z pespektywy dziecka”.

Książeczka świetnie sprawdzi się jako lektura do wspólnego czytania z dziećmi, ponieważ jest napisana z perspektywy dziecka, z przymrużeniem oka. Jednocześnie ta przepięknie ilustrowana książka porusza kwestie związane ze współczesnym ojcostwem i podważa do dziś pokutujący stereotyp, według którego to na mamach ciąży większość obowiązków związanych z wychowaniem.

Okładka książki "Jestem tatą"Stefan Maiwald, „Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie”

Ta pozycja to wiedza o ojcostwie w pigułce dla każdego młodego taty! Jeśli wierzyć badaniom, mężczyźni w większości są pragmatyczni i trafiają do nich proste, jasne komunikaty. „Jestem tatą” to w pewnym sensie instrukcja dla początkujących ojców. Autor poradnika był m.in. redaktorem magazynów „Playboy” oraz „GQ”. Jego książka jest pełna konkretnych wskazówek, napisana w sposób rzetelny, ale z dystansem, luzem i humorem, bez zbędnej teorii.

Okładka książki "Tato(wie)"Leszek Talko, „Tato(wie)!”

„Tato(wie)” to superbohaterska książka, która idealnie sprawdzi się jako lektura do wspólnego czytania z dziećmi. Superbohaterem jest oczywiście tata, który wie, jak rozwiązać wszelkie codziennie problemy: od uratowania przypalonego obiadu, przez sprzątanie, skończywszy na wizycie u dentysty. Dodatkowym atutem książki są są humorystyczne ilustracje utrzymane w komiksowym stylu.

Chcesz zorganizować w swojej bibliotece szkolenie „Klub ojców w bibliotece„? A może interesują Cię inne tematy szkoleń dotyczących czytelnictwa wśród mężczyzn i chłopców? Wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!